Masterclass Menstypen & psyche

Verdiep je kennis van menstypen en essentiële oliën, en leer aromatherapie afstemmen op de persoonlijkheid en behoefte van je cliënt.

Aromatherapie Vervolgopleiding

Leer aromatherapie afstemmen op de mens

Wil je essentiële oliën nog persoonlijker en doelgerichter inzetten? In de achtdaagse Masterclass Menstypen leer je op een verdiepende manier werken met acht menstypen en de plantenfamilies die daarbij horen. Je krijgt inzicht in wie welke olie nodig heeft en waarom.

Aromatherapie is meer dan werken met klachten. We kijken holistisch naar de hele mens. Ieder mens is uniek, maar net zoals essentiële oliën eigen kenmerken hebben, laten ook mensen zich herkennen in typen. Door je cliënt in te delen bij één of meerdere menstypen kies je sneller en gerichter de olie die past bij wie iemand is en wat er op dat moment speelt.

Iedere lesdag staat één menstype centraal. Je leert de bijbehorende planten en essentiële oliën uitgebreid kennen. Hoe groeit de plant? Welke kenmerken vallen op? Wat vertellen de vorm, de groeiwijze, de geur en het plantendeel waaruit de olie wordt gewonnen? Vanuit deze eigenschappen leggen we de verbinding met de lichamelijke en psychische werking van de olie.

Aromatherapie Masterclass Vervolgopleiding

De Acht Menstypen

Tijdens deze masterclass maak je kennis met acht typen, elk verbonden aan een plantendeel of plantenfamilie:

  • Citrustype
  • Bloemtype
  • Kruidentype
  • Worteltype
  • Bladtype
  • Houttype
  • Zaadtype
  • Harstype

Bij het citrustype bestuderen we bijvoorbeeld de citrusboom, de bloesem en de vruchten. Je ontdekt wat kenmerkend is voor mensen met dit type, welke behoeften er kunnen spelen en welke citrusoliën daarbij aansluiten. Zo leer je stap voor stap herkennen wie een bepaalde olie nodig heeft. 

WAT GA JE LEREN?

  • De kenmerken van het citrus, bloem, kruiden, wortel, blad, hout, zaad en harstype herkennen
  • De bijbehorende planten en essentiële oliën beter begrijpen
  • Kijken naar de vorm, groeiwijze en eigenschappen van een plant
  • De relatie leggen tussen het plantendeel, de olie en de mogelijke werking
  • De lichamelijke en psychische eigenschappen van essentiële oliën toepassen
  • Begrijpen welke boodschap een plant of essentiële olie kan meegeven
  • Herkennen welke olie aansluit bij iemands persoonlijkheid en actuele behoefte
  • Gerichte oliemengsels samenstellen ter ondersteuning van lichaam, psyche en emoties
  • Cliënten op een persoonlijke en praktische manier begeleiden
Opleiding Aromatherapie

Voor wie is deze masterclass?

De masterclass is bedoeld voor aromatherapeuten en professionals in de wellness die hun kennis willen verdiepen en persoonlijker willen leren werken met essentiële oliën. Het afronden van onze aromatherapie jaaropleiding of andere basiskennis van aromatherapie is een fijne voorbereiding, zodat je vanaf dag één volop mee kunt.

De laatste lesdag: alles komt samen

Op dag acht brengen we alle menstypen bij elkaar. Je werkt met een overzichtelijk schema dat je voor jezelf of voor een cliënt kunt invullen. Daarmee breng je eenvoudig in beeld wat iemand op dat moment nodig heeft en welke essentiële oliën daarbij kunnen ondersteunen. Bij het schema horen passende oliemengsels, zodat je meteen praktisch aan de slag kunt.

Verdieping, inzicht en direct toepasbare handvatten

Deze masterclass geeft je meer dan theorie alleen. Je leert niet alleen naar de werking van een olie te kijken, maar ook naar de mens én de plant erachter. Zo zet je essentiële oliën in vanuit een rijker perspectief en bouw je aan een praktijk die aansluit bij wie je cliënten werkelijk zijn.

Aromatherapie vervolgopleiding Menstypen

Doe je mee?

✿ 7 lesdagen verspreid over een jaar
✿ Prijs:
€ 1199,- bij betaling in één keer of
✿ Betaling in termijnen is mogelijk: € 1299,- verspreid over 10 maanden.
✿ Inclusief 8 syllabi als naslagwerk
Toegang enkel voor cursisten met een opleiding in de aromatherapie en/of voldoende praktijkervaring.
Alle bovengenoemde prijzen zijn exclusief btw.
✿ Inclusief koffie, thee tijdens de lesdagen en certificaat na afronding.

Heb je nog vragen?
Wij zijn het snelst te bereiken per email:
info@stichtingwellness.nl

Startdata Masterclass

Start Klarenbeek:

Nieuwe data worden binnenkort hier gedeeld.

Programma Masterclass:

  • Dag 1: Citrustype
  • Dag 2: Bloemtype
  • Dag 3: Kruidentype
  • Dag 4: Hout- en Harstype
  • Dag 5: Worteltype
  • Dag 6: Bladtype
  • Dag 7: Zaadtype, Schema & vervolg
Aromatherapie Masterclass Vervolgopleiding

Stap in de wereld van menstypen en haal het maximale uit aromatherapie.

Welk type ben jij?

Ontdek de 8 menstypes in deze Masterclass.

Ben jij snel enthousiast, soms impulsief en gevoelig voor mooie muziek, kleuren geuren? Ben je snel uit balans? Dan zou je zomaar een bloemtype kunnen zijn.

Kan jij moeilijk stilzitten en heb je het vaak druk, druk, druk? Heb je het idee dat je maar weinig aan je passie toekomt? Dit zijn typische kenmerken van het kruidentype.

Werk jij gestructureerd en hou je van diepgaande gesprekken? Ben je sceptisch en als je een mening hebt staat deze dan ook vast? Dit zijn kenmerken van een houttype.

Training Kwaliteit essentiële oliën

Ellen Wagenaar

Ellen is al ruim 30 jaar gediplomeerd aromatherapeut, docent aromatherapie en schoonheidsspecialiste.

Ze is oprichtster van de Stichting Wellness & Aromatherapie en verzorgt binnen deze stichting opleidingen, cursussen en workshops.

Het is haar missie om haar bijzondere en veelzijdige kennis over aromatherapie te verspreiden en zo iedereen mee te laten genieten van de wereld van natuurlijke geuren met hun unieke werking en de vele toepassingen.

Ellen schrijft al 15 jaar columns voor diverse vakbladen en ze ontwikkelt nieuwe producten binnen de natuurlijke huidverzorging en aromatherapie mengsels.

Met haar sprankelende energie inspireert en stimuleert ze vele mensen om ook aan de slag te gaan met aromatherapie.

Het grootste deel van haar tijd geeft ze aromatherapie lessen, schrijft ze artikelen en reist ze graag, waarbij ze bezoeken aan bedrijven en plantages brengt.

“Je weet niet half hoe blij ik ben met de online lessen. Inmiddels voor de 2e keer de video’s aan het kijken. Al die online lessen zijn van onschatbare waarde. Het leeft letterlijk zo veel meer dan alleen een boek.”

“Ellen wat is het toch een leuke cursus! Al jouw enthousiasme en vak kennis straalt er van af. Zo mooi om te zien.
Mijn complimenten dat je dat allemaal voor de camera kunt doen.”

“Wat een prachtige en fijne ontmoetingen met passievolle medecursisten.”

In dit najaar starten we met nieuwe groepen voor de Aromatherapie Jaaropleiding. Kom je naar een proefles?

X